O Szkole Młodych Małżeństw

Małżeństwa nie mają przygotowania do życia w stałym związku. To co jest im proponowane przed ślubem jest niewystarczające. Także nauczenie się życia sakramentem małżeństwa wymaga dłuższego okresu. Chcemy, aby małżeństwa nauczyły się rozmawiać ze sobą na ważne tematy, zdobyć podstawową wiedzę psychologiczną, moralną i teologiczną, aby móc rozwijać się w związku. Ostatecznie chodzi o wdrożenie w życie z Jezusem Chrystusem obecnym we więzi małżeńskiej na mocy sakramentu małżeństwa.

Przytulająca się para

Obejrzyj film

Jak wyglądają zajęcia?

Małżonkowie przychodzą do szkoły raz w miesiącu, wieczorem. Zaczynamy o 18.30 i kończymy o 20.30. Przez cały rok szkolny przerabiamy różne tematy związane z życiem małżeńskim. Spotkanie składa się z wykładu kapłana i małżonków, po którym jest czas na dialog między małżonkami albo spotkanie w grupach czy dyskusję, zależnie od tematu. Raz w roku wyjeżdżamy na rekolekcje weekendowe.

Małżeństwa przerobią najważniejsze tematy związane z życiem małżeńskim: komunikację, seksualność, życie religijne, finanse, wychowanie dzieci, konflikty, kryzysy…Przekazujemy wiedzę o małżeństwie z każdej dziedziny: psychologii, teologii, moralności, pedagogiki, seksuologii. Starsze małżeństwa mówią młodszym o swoim doświadczeniu życia, problemach jakie przeżywali i jak je rozwiązywali.

O organizatorach

Ksawery Knotz

Ksawery Knotz

Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie małżeńskiej. Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie małżeńskiej. Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie małżeńskiej. Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie małżeńskiej.

Magda i Maciej Poprawa

Magda i Maciej Poprawa

Małżeństwo z 20-letnim stażem. Rodzice trójki nastolatków. Od wielu lat współpracują z o. Ksawerym prowadząc z nim rekolekcje. Od 2 lat współtworzą Szkołę dla Młodych Małżeństw. Prywatnie często chodzą do kina, wykańczają powoli dom pod Krakowem, zajmują się dwoma psami i kotem. I choć się bardzo od siebie różnią, uczą się bycia razem każdego dnia. Małżeństwo jest ich pasją również zawodowo. Magda jest psychoterapeutą i seksuologiem. Prowadzi terapie indywidualne i par/małżeństw. Szczególnym obszarem jej zainteresowania są zaburzenia na tle religijnym objawiające się zwłaszcza w obszarze seksualnym. Maciej obecnie studiuje psychologię. To prawdziwa złota rączka. Potrafi wszystko naprawić i załatwić wiele spraw. Oboje prowadzą warsztaty dla par/małżeństw.

Zapisy do Szkoły